Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

''Dünyanın en kalitteli havaalanı hizmetini G. Kore veriyor''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

NiLLy Lee


Onursal Üye
Onursal Üye
Dünyanın en kalitteli havaalanı hizmetini G. Kore veriyor


Uluslararası Havaalanları Konseyi (ACI) tarafından her yıl yapılan ve yolcu memnuniyetini ölçmeyi hedefleyen Havaalanı Hizmet Kalitesi Araştırması`nın sonuçları ve en iyi hizmet sunan havaalanlarının listesi geçtiğimiz günlerde açıklandı.


Havaalanları hizmet kalitesi rehberi niteliğindeki araştırmada yolculara limanlarda sunulan 30`un üzerinde hizmet değerlendirildi. Daha kapsamlı olması amacıyla mülakatlar gerçekleştirildi ve böylece tüm sezonların ve iniş çıkışların değerlendirilmesi mümkün hale geldi. Konsey tarafından yapılan açıklamaya göre dünyadaki en iyi havaalanı ödülünü dördüncü kez arka arkaya yine Güney Kore`nin başkenti Seul`da bulunan İnçon (Incheon) Uluslararası Havaalanı aldı. Listenin en başındaki üç limanın Asya Pasifik bölgesinden olması dikkatlerden kaçmadı. Üçüncü terminalini hizmete açan Singapur Çangi (Changi) Havalaalanı ikinci gelirken üçüncü sırayı Hong Kong Uluslararası Havaalanı aldı.


Diğer bölgelerde en iyi hizmet sunan havaalanları ise şöyle oldu Zürih, İsviçre(Avrupa), Halifaks, Kanada(Kuzey Amerika), Guyakil, Ekvator (Latin Amerika ve Karayipler), Tel Aviv, İsrail(Ortadoğu), ve George, Güney Afrika(Afrika).


Yıllık yolcu sayısına göre yapılan sıralamada ise şu limanlar ilk sırayı aldı Halifaks (5 milyondan az yolcu), Nagoya, Merkez Japonya(5-15 milyon yolcu), İnçon (25-40 milyon yolcu), Hong Kong(40 milyon üstü yolcu).

Kullanıcı profilini gör http://korea-sarang.asiafreeforum.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz