Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

''Kore uydusunu düşürmek için sıraya girdiler''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

NiLLy Lee


Onursal Üye
Onursal Üye
Kore uydusunu düşürmek için sıraya girdiler

GÜNEY Kore`den sonra Japonya da, Kuzey Kore`nin uydu fırlatma planını şiddetle protesto etti ve fırlatılması durumunda uyduyu düşürebileceği tehdidinde bulundu.
GÜNEY Kore`den sonra Japonya da, Kuzey Kore`nin uydu fırlatma planını şiddetle protesto etti ve fırlatılması durumunda uyduyu düşürebileceği tehdidinde bulundu.
Japonya Başbakanlık Müsteşarı Takeo Kawamura, yaptığı açıklamada Kuzey Kore`yi füze fırlatma planından vazgeçmeye çağırdı ve Japonya`nın `kendini savunmaya` hazır olduğunu söyledi. Müsteşar, `Biz Japonya`ya doğru düşen herhangi bir şeyi yasal olarak düşürme hakkına sahibiz` dedi.
Japonya Başbakanı Taro Aso ise Kuzey Kore ne fırlatırsa fırlatsın bunun `Kuzey Kore`nin balistik füze faaliyetlerini yasaklayan 2006 tarihli Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararının bir ihlali olacağını iddia etti. Aso `fırlatma işlemini protesto ediyor ve kararlılıkla iptal edilmesini istiyoruz` dedi.
GEMİ VE UÇAKLARA UYARI
Japonya Sahil Muhafaza ve Ulaştırma Bakanlığı da kara ve denizciler için birer uyarı yayımlayarak, gemi ve uçakların fırlatılacak uydunun parçalarından etkilenmesi beklenen bölgelerden uzak durmalarını istedi.
Güney Kore Dışişleri Bakanlığı da yaptığı uyarıda, `Eğer Kuzey Kore fırlatma işlemini gerçekleştirirse, Güvenlik Konseyi`nde bu konunun tartışılacağına ve karşı önlemler alınacağına inanıyoruz` dedi.
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Robert Wood ise Kuzey Kore`nin uydu fırlatma planını `kışkırtıcı` olarak niteledi.
BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon da önceki gün yaptığı açıklamada Kuzey Kore`nin uydu ya da füze fırlatmasının bölgede istikrar ve güvenliği tehdit edeceğini söylemişti

Kullanıcı profilini gör http://korea-sarang.asiafreeforum.com

park ji-sung


Aktif Üye
Aktif Üye
paylaşım için sağolun

Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz