Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

''Güney Kore`de 342 bin kişiye af !''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 ''Güney Kore`de 342 bin kişiye af !'' Bir Ptsi 16 Mart - 18:14:09

NiLLy Lee


Onursal Üye
Onursal Üye
Güney Kore`de 342 bin kişiye af !

Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak, Cuma günkü Özgürlük Günü öncesi yaklaşık 342 bin kişi hakkında af kararı çıkardı. Güney Kore lideri, kararının ülke ekonomisinin yararına olacağını söylüyor
Bu kişiler arasında, haklarında dolandırıcılıktan saldırıya çeşitli suçlamalar bulunan ülkenin ön gelen bazı işadamları da var.
Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden Hyundai`nin yönetim kurulu başkanı Çung Mun-ku, affedilen işadamları arasında en çok dikkat çeken kişi.
Çung Mun-ku, 90 milyon doları zimmetine geçirdiği gerekçesiyle; üç yıl hapis ve 300 saat kamu hizmeti cezasına çarptırılmıştı.
Ancak hapis ceası askıya alınan Güney Koreli iş adamı, kamu hizmeti cezasının tamamını da çekmemişti.
Hesaplarda yolsuzluk yapmaktan suçlu bulunan SK Global şirketinin patronu Chey Tae-won ve saldırı düzenlemekten suçlu bulunan Hanwha Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kim Seung-youn da, affedilen ünlü iş adamları arasında.
Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak, aldığı son kararı savunurken; ülke ekonomisini canlandırmak istediğini, kararının ekonominin yararına olacağını belirtti.
Güney Kore`de muhalefet ve bazı sivil toplum kuruluşları ise Lee Myung-bak`ı af kararı nedeniyle sert dille eleştiriyor.
Kaynak: BBC

Kullanıcı profilini gör http://korea-sarang.asiafreeforum.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz