Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Baekje'nin yıkılışı ve Japonya için geri çekilme

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yoo Shine


Müdavim Üye
Müdavim Üye
Baekje soylu sınıfının bazı üyeleri ve kraliyet, krallık devrilmeden önce Japonya'ya göç etti. Baekje'nin isteğine yanıt olarak Japonya 663 yılında Baekjeyle Buyeo Pung’u(Japonya da Hōshō olarakta bilinir.) geliştirmek için 20.000 asker ve 1.000 gemiyi general Abe no Hirafu’yla birlikte gönderdi.Baekje’li Uija’nın bir oğlu Japonya’ya elçi oldu.661 yılının Ağustosunda 10.000 asker ve 170 geminin Abe no Hirafu tarafından götürüldü,ulaştı.Ek Japon takviyeye 27.000 asker dahil Kamitsukeno no Kimi Wakako tarafından yönlendirildi ve Lohara no Kimi liderliğindeki 10.000 askerde 662 yılına Baekjeye geldi.

Bu girişim,buna rağmen Baekgang savaşında başarısız oldu ve prens, Goguryeo’ya kaçtı. Nihon Shoki'ye göre, 400 Japon gemi muharebelerde kayboldu. Askerlerin sadece yarısı Japonya dönmeyi başardı.

Japon ordusu,birçok Baekje mültecisi ile Japonya’ya çekildi.Eski kraliyet ailesi başlangıçta "yabancı konuk " (蕃 客) olarak tedavi edildi ve eski kraliyet ailesi bir süre Japonya'nın siyasal sistemine dahil edilmediler.Buyeo Pung’un en genç erkek kardeşi Sun-gwang(Japonyada Zenkō)(善光 yada 禅広), Kudara no Konikishi ("Baekje’nin Kralı") (百濟王) soyadını kullanır.(Onlar hem de Kudara soyadını adlandırır,Baekje gibi Japonya'da da Kudara diye adlandırılır.)Baekje gibi Japonya'da da Kudara diye adlandırılır.) İmparator Kammu 'nun annesi(737-806), Takano no Niigasaydı. Baekje 'li Kral Muryeongu 'nun bir torunuydu.İmparator Kammu, Kudara no Konikishi kabilesini kendi ailesiyle evlenerek akraba olmalarını istediği konusunda tehdit etti.Baekje kraliyeti, hem de Ouchi soyunun,Soga soyunun ve diğerlerinin atalarıdır.

Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz