Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Kore Sever İnsanlar Topluluğu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Kore Sever İnsanlar Topluluğu Bir Ptsi 18 Ocak - 23:11:08

crazyevil145


Yeni Üye
Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar; Öncelikle biraz kendimden bahsedeyim.
Ben Yeşim. 4 yıla yakın süredir Kore ile yakından ilgileniyorum. Kendim biraz Korece öğrendim, Kore'de yaşayan Koreli arkadaşlar edindim filan derken, bir Kore~Çin restoranında işe girdim. Tabi patronun beni işe almasının nedeni benim Kore'yi çok sevmem ve Korece'yi çok öğrenmemi istemesiydi. Sonra ben yazın bu restoranda çalıştım. Tabi her boş zamanda Korece çalışarak Korece'yi ilerletmeye çalıştım filan. Ben orada çalışırken genelde gelen Türkler hep Kore ile ilgilenen kişiler oluyordu. Ben de tabi bunu patronuma anlatıyordum. Bir gün o da dedi ki burasını siz Kore severler için bir dernek tarzı bir şeyler yapalım. Kore için bir şeyler paylaşma platformu olsun burası filan dedi. Tabii ben de çok sevindim ve bu işin yöneticiliğini bir kaç başka kişiyle beraber üzerime aldım. O yüzden bu konuyu ben de olması gereken her yerde anlatıyorum. Bu konudan Kore severleri haberdar etmeye çalışıyorum. Böyle Very Happy Şimdi biraz durumdan bahsedelim.


Sultanahmet'te Kore ile ilgilenen arkadaşlarımız için zaten faaliyette olan bir Kore~Çin restoranının bir katı biz Kore severler olarak dernek tarzı bir yere dönüştürülüyor. Nasıl mı ?

Son zamanlarda biz Türklerde artarak devam eden Kore sevgisi doğal olarak Türkiye'deki Kore'li devlet adamlarının dikkatini çekmekte. İşte bunlardan biri Sang Jin Kim ve eşi Young Hee Lee bu konuda büyük bir adım atmak istediler. Sahibi oldukları JİNMİ Kore~Çin restoranının bir katını Kore severler için Korece çalışabilecekleri,dizi~film izleyebilecekleri,kitap okuyabilecekleri bir yere dönüştürmeye karar verdiler. Zaten Sang Jin Kim bu tarz durumlarda çok önemli bir kişi. Bazı görevleri Türkiye'de;

1. Kore-Türkiye Dostluk Derneği Türkiye Başkanı

2. Kore Hava Yolları (
Korean Air ) Türkiye Temsilcisi

3. Kore KOSGEB ( Kobi İşlem Dairesi )
Türkiye Temsilcisi

4. INKE ( Bir nevi Kore'nin TUBITAK 'ı ) Türkiye
Başkanı
.
.
.
.


Yani bu iş basit bir iş değil arkadaşlar. Onu göstermeye çalışıyorum. Bu durum için Bay Kim Ankara'ya gidip elçilikle bile konuştu. Onlara bize nasıl yardım edebilirsiniz diye sormuş. Kore Turizm Bakanlığı'ndan bizim için bir şeyler istemiş. Bir sürü takvim,poster,diziler için tanıtımlar filan yollandı. Kafe'de sizin beğeninize sunduk. Yakında 30 kadar Korece kitabı yollanacakmış. Böyle yani gerçekten bir şeyler yapmaya çalışılınıyor. Herhangi bir ticari amaç da güdmeyin. Kafe'ye geldiniz diye bir şey yemek filan zorunda değilsiniz. Tek temenni oradaki kaynaklardan yararlanmanız. Bu gerçekten böyle...


Yapmayı düşündüğümüz çok ama çok fazla şey var. Ancak her şey ücretsiz olarak yapılmaya çalışıldığından en önemli eksik şu anda insan gücü arkadaşlar. O yüzden lütfen bu kafeyi boş bırakmayalım. Boş bırakmayalım ki yapılabilinecek her şey yapılsın. =)

Geçen haftasonu ilk Kore sineması günümüzü başlattık. Speed Scandal ( gwasok seukaendeul ) filmini izledik. Bir kaç Koreli katıldı ve bizimle beraber izledi. Bundan sonra da periyodik olarak Sinema ve buluşma günlerimiz olacak. Yemek günleri, Korece dersleri ve diğer etkinlikler de yapmak istediklerimizin arasında. Ama daha önce de dediğim gibi her şeyi insan sayısına göre yapmalıyız. O yüzden lütfen arkadaşlar elinizden geldiğince bu konuyu arkadaşlarımıza yayalım ve bu kafeyi dolduralım. Ne dersiniz? Kore için AJA AJA FIGHTING !!

Kullanıcı profilini gör

2 Geri: Kore Sever İnsanlar Topluluğu Bir Salı 26 Ocak - 17:49:11

Yoo Shine


Müdavim Üye
Müdavim Üye
güzel olmuş uye sorumlusu

Kullanıcı profilini gör

3 Geri: Kore Sever İnsanlar Topluluğu Bir Salı 26 Ocak - 21:03:07

crazyevil145


Yeni Üye
Yeni Üye
teşekkürler =)

Kullanıcı profilini gör

4 Geri: Kore Sever İnsanlar Topluluğu Bir Çarş. 27 Ocak - 12:56:25

Yoo Shine


Müdavim Üye
Müdavim Üye
paylasımınız içim teşekürler

Kullanıcı profilini gör

5 Geri: Kore Sever İnsanlar Topluluğu Bir Çarş. 27 Ocak - 13:17:14

YardimEdenWelet


Aktif Üye
Aktif Üye
Güzel Bir Düşünce

Kullanıcı profilini gör http://Southkoreafans.yetkinforum.com

6 Geri: Kore Sever İnsanlar Topluluğu Bir Paz 16 Ekim - 17:35:18

#MeLek.


Aktif Üye
Aktif Üye
Teşekkürler bilgi için

Kullanıcı profilini gör

Sponsored content


Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz