AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  AramaArama  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

`SİZİN İÇİN CANIMI VERİRİM`

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Choon-Hee
Onursal Üye
Onursal Üye

Kadın
Meslek : Öğrenci
Favori Diziniz : Boys Before Flowers
Rep Puanı : 1
Rep Gücü : 268999
Doğum tarihi : 24/11/97
Ruh Halim :
Madalya :

MesajKonu: `SİZİN İÇİN CANIMI VERİRİM`   Salı 18 Ağus. - 18:52:35

Diğerleri gibi gözü dolan Lee Sang Cin Bey de Türk askerlerine minnet duyduğunu aktarıyor: `Hiç unutamayacağım bir ülke Türkiye. Biz çocuklarımıza hep Türkiye`yi ve Türk askerini anlatıyoruz. Onların bizlere nasıl sahip çıktıklarını, bizim için nasıl cephede ölüme gittiklerini anlatıyoruz.`

Bayan Gil Mun Ri de Türkiye`yi kendi ülkesi gibi gördüğünü anlatıyor: `Türkiye köklü tarihi olan güçlü bir devlet, böyle bir ülkenin benim ülkem olmasından gurur duyuyorum.`

Kim He Te Bey de Türklerin mevzilerden canı pahasına da olsa geri çekilmeyerek sivil katliamı önlediğini vurguluyor: `Türklerde geri gitmek diye bir şey yoktur. Eğer Kunuri`de Türkler geri çekilselerdi çok sivil ölecekti. Türkler bizleri o savaştan kurtardı. Bugün yaşıyorsam Türklerin sayesinde yaşıyorum. Bugün onlar için canımı veririm. Onları yakın akrabalarım olarak görüyorum.` Kim He Te Bey gibi Ankara Okulu`nun diğer öğrencileri de Türkler için gerekirse canlarını vereceklerini belirtiyorlar.

Gaziler de unutmaz Koreli öksüzleri. Tugay Komutanı Tümgeneral Tahsin Yazıcı, Ankara`ya dönmesi münasebetiyle düzenlenen kokteylde Kore savunmasını anlatırken Ankara Okulu`nu unutmaz: `Bu arada şunu da belirtmek isterim ki Suwan`da üzerinde bayrağımızın daimi olarak dalgalandığı bir okul vardır ve bu okulun ismi de Ankara Okulu`dur. Okulun 118 talebesi vardır. Haftada iki saat burada Türkçe dersi verilir. Birliğimiz bu okulun bütün ihtiyaçlarını temin etmektedir. Öğrenciler şimdiye kadar beş marşımızı tamamıyla öğrenmişlerdir.`

Koreli öksüzlerle ilgilenen gazilerden biri de Mehmet Soylu. O da Ankara Yetimhanesi`ndeki öğrencilerin kendilerine çok yakın davrandıklarını anlatıyor. Okulun karavanasının sevkiyatından sorumlu Gazi Soylu, öğrencilerle en çok haşir neşir olanlardan biri: `Ben okulun Tugay`da pişen yemeklerinin taşınmasından sorumluydum. Okula veya yetimhaneye yaklaştığımızda Koreli çocuklar bize çok yakın davranıyorlardı. Biz de onlara yardımcı olmanın mutluluğunu yaşıyorduk.`

Gazi Haydar Karakurt da günlüğünde sık sık Türk Okulu`ndan bahseder. Onun gibi birçok Türk askeri, Koreli çocukları, Türkiye`de bıraktıklarının yerine sever.

Gazi Er Rıfat Karamürsel de yetimlerin gösterilerini hatırlıyor. Okulda düzenlenen programlara birlikteki askerlerin de zaman zaman katıldığını belirtiyor: `Akşamları yetimlere yemek götürür, onlarla ilgilenirdik. Okulda bazen programlar, gösteriler olurdu, gider biz de izlerdik. O Koreli çocukların İstiklal Marşımızı okumaları beni ağlatırdı. Keşke onlarla şimdi bir bulaşabilsek, keşke imkân sağlansa.`

Koreli kimsesiz çocukların kendilerini Türkçe selamladığını anlatıyor Gazi Çavuş Metin Özcan da: `Davetlerde o çocukları izlerken çok ağlardım, tugayımızca o çocuklara Türkçe öğretilmişti. Biz gittiğimizde bizi Türkçe karşılarlardı. O çocukların Türkçe konuşması çok farklı bir duyguydu. Bugün onlarla yeniden buluşmayı gerçekten çok isterim.`
Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kyokushinkai Karate
» Bu butonun kodunu verıcek varmı ?
» Hala server error hatası verıyor ?
» BU PROFİLİN KODUNU BİLENE REP VERİCEM
» foruma gıremıyoruz acıl yardım beklıyorum lutfen cevap verınız :(((((