AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  AramaArama  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

''A Man Who Was Superman [2008] ''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
NiLLy Lee
Onursal Üye
Onursal Üye

Kadın
Meslek : Korean Ost
Favori Diziniz : The Book Of Three Han
Rep Puanı : 3
Rep Gücü : 287430
Doğum tarihi : 17/10/84
Ruh Halim :
Madalya :

MesajKonu: ''A Man Who Was Superman [2008] ''   C.tesi 6 Haz. - 17:28:55

Benim gibi fiLmin konusunu biLmeden izLeyenLer kendiLerini neyin bekLediğini biLmeden başta boLca güLerLer.Bu hawaii gömLekLi deLi esasında cok eğLenceLi biridir.Ben süpermenim kafamda kriptonit var ondan uçamıyorum diyip ordan oraya zıpLar, bir yandan da insanLara kücük yardımLarda buLunur.Küçük derken - çöp kutusunun yanında pusu kurup, çöpü etrafa atanLarı korkutur, cocukLara patLama sonucu havaya ucan köprüyü tüm gücüyLe kaLdırırken osurdugundan faLan anLatır- bir çoğu komik, fena güLdürür.

Bu arada hayattan bezmiş gazeteci Song Soo-jung'un da dikkatini çeker.Haber için iLginç maLzemedir.Bu "deLi"nin tüm hayatını görmek için o ve kameraman arkadaşı onunLa boLca vakit geçirirLer.
Kullanıcı profilini gör http://korea-sarang.asiafreeforum.com
NiLLy Lee
Onursal Üye
Onursal Üye

Kadın
Ruh Halim :
Madalya :

MesajKonu: Geri: ''A Man Who Was Superman [2008] ''   C.tesi 6 Haz. - 17:29:15

Yaşantısına baktıkLarında duyarLıLık üzerine kuruLu oLdugu görüLür.Trafik akışına yön verir, yaşLıLarın koLuna girip karşıdan karşıya gecmeLerine yardımcı oLur, basit yan kesiciLeri yakaLayıp çaLdıkLarını sahipLerine tesLim eder faLan, sürekLi küreseL ısınmaya dikkat çeken mesajLar verir, eyLemLere katıLır..Song Soo-jung tüm bunLarın nedenini sordugunda babasını süpermen'e "eğer herkese yardım ederse Kripton gezegeninden geri döneceğine dair söz verdiğini" anLatır..Bu bir savaştır, beyaz kafaLı eLe geçiriLmiş adamLara karşı..Bu adamLar onu tekrar yakaLayıp gecmişte oLdugu gibi hafızasını siLmek istemektedirLer

Bir ara bu kadar komedinin arasında "acaba fiLm cidden bu bir uzayLı ve kimse ona inanmıyor "temasında mı devam edecek diye düşünürken bu kimLiksiz adamın geçmişine dair biLgiLere uLaşıLır..

Şu andaki kendini kaybetmiş haLinin aksine geçmişte evLi ve bir cocuk sahibidir."Süperman anahtar ve kiLitLeri" yazan araba icinde yoLcuLuk ederLerken görüyoruz onLarı.Sonra ise araba devriLmiş kendi kanLar içinde dışarda iken arabanın aLtında sıkışmış kızına yardım etmeye uğraşırken.Etrafa yığıLmış oLayı izLeyen, yardım eLi uzatmayan kaLabaLığa "Lütfen yardım edin" diye yaLvarırken..Kimse yardım etmez kendisi yerde çabaLarken araba havaya uçar, beLki bu patLamayLa birlikte akLıda.

Bu duyarsızLığın aksine duyarLı oLmuş demek derken Süperman'in hastanede iLacLarLa sersemLetiLmiş haLi ekranda görüLür.Kafasındaki "kriptonit" çıkarıLmıştor.Doktor " anıLarı iLe duyguLarı arasına engeL koyduk.acı çekmeyecek, intikam aLmayacak" diye özetLer oLayı.Süperman'in bahsettiği "hafızanın siLinmesi" bu oLsa gerek.Artık bizden biridir.Süperman değiL ismi yazan bir kimliğe , sosyaL güvenLik numarasına sahiptir.

Babasını ise küçükken siLahLı saLdırıda kaybetmiş, kendisi de başından vuruLmuş..Kurşun haLa içeride,"yaşamaz" deniLmesinin aksine beynindeki kurşunLa yaşamış, o andan itibaren 27 yıL boyunca epiLepsi iLe acıLar içinde kıvrandığını öğreniyoruz.FiLmin komediden drama geçiş kısmını yakaLayamadan hüzne kaptırıyor insan kendini

FinaLde ise evinin sokağında bir gaz patLaması oLur.Yine etrafta sadece oLayı izLemek üzere geLen kaLabaLık birikir."Geçmiş geçmiştir değiştiremezsin ama geLecek için bişey yapabiLirsin" sLoganıyLa yoLa çıkan süpermen binaya daLar, bir kaç kişiyi kurtarır.Son seferde kücük kızı kurtarmak icin girdiğinde geri dönmek imkansızdır.Babasının sesi kuLakLarındadır "başarabiLirsin , yıLma, sen süpermansin".Doğru ya o süpermendir ve süpermen uçar..Küçük kızı kucağına aLır havaLı bir uçuşun ardından yumuşak bir iniş yapar yere..Yani böyLe hayaL etti beLki de kendisi, sonrasında kafası dağıLmış haLde yerde görüyoruz kendisini, kücük kız kucagında ama burnu biLe kanamamış. 12 kişinin hayatını kurtarmış süpermen'in beyin öLümü gerçekLeşir

Son görevim diye öLmeden Song Soo-jung 'a verdiği cüzdandan ise organ bağış kartı çıkar.DeLirmiş bir adamın haberini yapmak üzere çıktıgı bu yoLda Song Soo-Jung de cok değişmiştir.
NiLLy Lee
Onursal Üye
Onursal Üye

Kadın
Ruh Halim :
Madalya :

MesajKonu: Geri: ''A Man Who Was Superman [2008] ''   C.tesi 6 Haz. - 17:29:34

Yönetmen:
Jeong Yoon-cheol

Oyuncular:

Hwang Jeong-min
Jeon Ji-hyeon
Jin Ji-hee
Kim Tae-seong
NiLLy Lee
Onursal Üye
Onursal Üye

Kadın
Ruh Halim :
Madalya :

MesajKonu: Geri: ''A Man Who Was Superman [2008] ''   C.tesi 6 Haz. - 17:29:51

Sponsored content

MesajKonu: Geri: ''A Man Who Was Superman [2008] ''   Bugün 15:38:02

''A Man Who Was Superman [2008] ''
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 2007-2008 6,7,8 Sbs Sonuçları
» 3 Hanedan - Ejderin Dirilişi / Three kingdoms / 2008 / Tr Dublaj / Online Izle
» SBKLM 2008
» En iyi Anime-Manga Listeniz?
» Pro Evolution Soccer 2009 [2oo9][RIP]