Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

"Lady Yuhwa / 유화부인 (Jumong'un Annesi) "

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Mi-Kyoung


Onursal Üye
Onursal Üye
Lady Yuhwa / 유화부인 (Jumong'un Annesi)


Yuhwa (유화부인) Kore’nin en kuzeyindeki Goguryeo Krallığı’nın kurucusu olan Kral Dongmyeong (yani Jumong)’un annesidir. Lady Yuhwa, Habaek kabilesi liderinin kızıydı.

Lady Yuhwa efsaneye göre nehirde yıkanırken Hae Mosu ile karşılaştı ve babasının izni olmadan da onunla evlendi. Daha sonra Lady Yuhwa Dongbuyeo’da hapsedildi. Kral Geumwa onu bulup cariyesi olarak yanına aldı.

Yuhwa günışığı ile yüzyüze gelince, Yuhwa bir yumurtaya can verdi. Bu yumurta daha sonra Jumong’a dönüştü. Lady Yuhwa ölümünden sonra Kraliçe ünvanını aldı.

Yaşamı daha çok efsanelere dayanıyor...

ÇEVİRİ: SUNSHINE
Kaynak:Wikipedia

Lady Yuhwa'nın herhangi bir resmine ulaşamadım. Aşağıdaki resimde Jumong dizisinde tasvir edilen Lady Yuhwa karakteri


English:

Yuhwa (Hangul: 유화부인) (? - ?) was known as the mother of King Dongmyeong, the first king and the founder of the northernmost of the Three Kingdoms of Korea, Goguryeo. She was the daughter of the Habaek river god.

She was confronted by Hae Mosu while she was bathing in a river, and eventually she married him without her father's permission. She was then exiled to Dongbuyeo, where King Geumwa found her and took her in as his concubine.

When she was exposed to sunlight, Yuhwa gave birth to an egg, which later turned into Jumong. Lady Yuhwa was given the posthumous title of Queen after her death.

Kullanıcı profilini gör http://koreagraphicdesign.macsboard.com/

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz