AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  AramaArama  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

''Dae Jang-geum / 대장금 (İlk Bayan Kraliyet Hekimi)''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
_YuRi_
Administratör
Administratör

Erkek
Meslek : Majesteleri Kral
Favori Diziniz : Efsane Prens
Rep Puanı : 1
Rep Gücü : 287805
Doğum tarihi : 23/02/92
Ruh Halim :
Madalya :

MesajKonu: ''Dae Jang-geum / 대장금 (İlk Bayan Kraliyet Hekimi)''   Perş. 4 Haz. - 21:25:36

Jang Geum (Hangul: 장금, Hanja: 長今, Jang-geum, Changgeum, d. 16. yüzyılın başları), rivayete göre Kore tarihinin ilk bayan Kraliyet Hekimi'dir.

Her ne kadar ayrıntıları belirsiz ve yüzeysel olsa da Joseon Hanedanı'nın Vakayinamesi 'nde yedi kez bahsedilmektedir. Bununla beraber, Kral Jungjong'un Jang Geum'nın tıbbi bilgisinden memnun kaldığı ve ona, kraliyet ailesinin üyelerinin bakımını verecek kadar güvendiği bilinmektedir. Bundan sonra, Jang Geum, sarayın üçüncü en yüksek rütbeli memuru haline gelmiştir ve isminin önüne eklenen (Korece'de "büyük" anlamına gelen) Dae ünvanını almıştır.

Alimler bugün hala, Jang Geum'nın gerçek bir insan mı yoksa tarihte kökenleri kaybolmuş bazı insanlar için kullanılmış genel bir isim mi olduğu konusunda tartışmaktadırlar. Eğer Jang Geum gerçek bir insan ise, oldukça kayda değerdir ki hiçbir Kore lideri o zamandan beri, hatta bugün bile, kişisel bir bayan hekime sahip olmamıştır.

MBC kanalında 2003 yılında ilk bayan kraliyet hekimi olan Jang Geum'un yaşamını konu alan dizi de çekimiştir.

Kullanıcı profilini gör
Mi-Kyoung
Onursal Üye
Onursal Üye

Kadın
Meslek : Web Tasarımcı (İnşallah :D)
Favori Diziniz : Hepsi
Rep Puanı : 0
Rep Gücü : 274683
Doğum tarihi : 26/08/95
Ruh Halim :

MesajKonu: Geri: ''Dae Jang-geum / 대장금 (İlk Bayan Kraliyet Hekimi)''   Perş. 4 Haz. - 21:52:26

Bunun çevirisini başka sitede ben yapmıştım bu benim konum xD teşekkürler.
Kullanıcı profilini gör http://koreagraphicdesign.macsboard.com/

''Dae Jang-geum / 대장금 (İlk Bayan Kraliyet Hekimi)''
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kraliyet 0 Yang Warmı Bölesii
» EPİC NPC SİNİN,KRALİYET TAKILARI VE SİLAHLARININ TADINI ÇIKARIN =)
» Uzun Uraşlar Sonucunda FantasticMT2 Sizlerle VPS-ilk 99 lwl olana kraliyet hediyemizdir
» Cok guzel bir sw kraliyet 10 lwl baslama 1000 drop bende oynuyorum 92 lwl silahi
» KRALİYET +90 NPC Evsun ORani hp 30 yari 50 kiic savunmalari 30 str ınt fln 30