Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

''Kim Duk-soo / 김덕수 (Samul Nori Ustası)''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

_YuRi_


Administratör
Administratör
Kim Duk soo kimdir?

Kim Duk soo 1952'de doğmuştur. Babası tarafından müziğe yönlendirilmiştir.

Beş yaşında iken yaptığı bir performans başkan tarafından çok beğenildi ve takdir edildi. Böylece kariyerine başlamış oldu. Geleneksel Kore müzik okulundan mezun olmuş ve ardından Seoul'da bir sanat okuluna devam etmiştir. Fakülteye de bir yıl devam etmiştir. Çok yetenekli olan Kim Duk Soo alanında pek çok üretim yapmıştır. Ayrıca dans ve tiyatro ile ilgili de çalışmaları vardır.

1978'de sanatçının yaşamı SamulNori ile yeni bir boyut kazandı ve bir grup oluşturdu. Grubun oluşturulmasında beş özel sebep vardı: Kore'nin Geleneksel müziğini yaşatmak, geleneksel müzik aletleri ile (özellikle vurmalı çalgılarla) çalışmak, yeni müzik tarzı yaratmak ve Kore vurmalı öğrenmek için öğrenciler ve bu alanda eğitim fırsatları yaratmak.

SamulNori (Grup) 1978 de kurulmuştur ve Kore'nin müzik dünyasına güçlü bir giriş yapmıştır. SamulNori Kim Duk Soo tarafından kurulmuştur. Kim Duk Soo grubun janggu( bir çeşit davul) lideri ve ustasıydı. Kim, Geleneksel Kore performansları ile ilgili otuz öğrenciye eğitim vermiştir.SamulNori'nin orijinal sanatçılarından Kim Young Bae (1985'te ölmüştür) kwaengari, Choi Tae Hyun jing, Choi Tae Hyun jing, Kim Duck-soo janggu ve Lee Jong Dae (şu anda bir üniversitede öğretmen) buk çalardı. Daha sonra Choi Jong Sil kwaengari ve Lee Kwang Soo buk çaldı.

Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz