Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

''Kim Yu Sin / 김유신 (General)''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 ''Kim Yu Sin / 김유신 (General)'' Bir Salı 2 Haz. - 21:38:49

_YuRi_


Administratör
Administratör
Kim Yusin (595-673) 7. yüzyıl Silla generalidir. (Kral Munyeol ve Kral Munmu adı altında) Kim’in Geumgang Gaya Hükümdarlığı’nın son kralı olan Kral Guhae’nin torunu olduğu söylenir. Bu durum Kim’e siyasi ve askeri ayrıcalıklarda vermiştir. Kim Yusin (김유신) General Kim Suhyeon ve Lady Manmyeong (Silla Kralı Jinheung’un kızı)’un oğludur. 595 yılında Gyeyang, Jincheon ilçesinde doğmuştur. 15 yaşındaki iken Hwarang savaşçısı olmuştur. Kılıç sanatlarında ustalaşmıştır. 18 yaşında iken hwarang lideri Gukseon (국선) olmuştur. 34 yaşında iken Silla ordusunun kuvvetleri Kim Yusin’e verilmiştir. Kim, Kore yarımadasını birleştirdi.

Kim yaşamı boyunca, Baekje, Goguryeo ve Silla’yı düşündü. Bunların ayrı ülkeler olmaması gerektiğine inandı. Tek amacı Kore’nin tek bir ülke olmasıydı. Kim Yusin Kore’deki bu üç krallığın birleşmesine katkıda bulunan en büyük, en ünlü ve de en güçlü generaldir. Kim Kore yarımadasının birleşmesi için çok uğraşmıştır. Kendisine üstün başarıları sebebiyle hediyeler verilmiştir. 668’de Kral Munhu kendisini Taedaegakgan (태대각간) ile ödlüllendirdi. Söylentilere göre Kim Yusin 500 evi olan bir köyü aldı. 142 at çiftliği vardı. Yusin, 78 yaşında geride 10 çocuk bırakarak ölmüştür. 10 çocuğundan biri olan Won-Sul, Silla Kralı Munmu zamanında general olmuştur.

Kore’nin en ünlü generallerinden birisi olması nedeniyle hakkında pek çok söylenti ve efsane vardır. 673 yılında ölmüştür. Gyeonju’daki Songhwa Dağı’na (Kralların kabirlerinin olduğu görkemli bir yer) gömülmüştür. Ölümünden sonra Kim Yusin, fahri olarak Kral Heungmu ünvanını almıştır.


Kullanıcı profilini gör

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz